بروز رسانی کووید-19درخانه بمانید و نکات بهداشتی را رعایت کنید.

تجهیزات نظافتی

تجهیزات نظافتی صنعتی

نظافت صنعتی چیست ؟ نظافت صنعتی به معنای نظافت محیط های غیرخانگی مانند انبار ها، کارخانجات، بیمارستان ها، مراکز آموزشی، تجاری و اداری می باشد.

یکی از اهداف نظافت صنعتی ایجاد محیط کار سالم، بهداشتی و ایمن برای کارمندان و کارگرانی است که ساعت ها در آن محیط مشغول به کار هستند. این بخش نظافتی معمولا بیشتر بعد از ترک افراد از محیط یا به میزان کمتر در حین فعالیت آنها انجام می گیرد. همچنین نظافت صنعتی به منظور افزایش بازدهی محیط کار، کاهش آلودگی های صنعتی، افزایش کیفیت محصولات و بهره وری بیشتر انجام می شود.

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی برای انجام این فرآیند ها از تجهیزات نظافتی صنعتی مختلف مانند اسکرابر صنعتی، واترجت، جاروبرقی و سوییپر صنعتی استفاده می گردد. این دستگاه ها متناسب با کاربردشان برای از بین بردن آلودگی ها، روغن، لکه ها، زنگ بری و سایر آلودگی های مضر از سطح قطعات، فلزات،‌محصولات و سطوح کف بکار می آیند.

نظافت مکان های مختلف از اهمیت زیادی برخوردار است.نظافت محیط های صنعتی بدلیل وجود روغن و آلودگی های روغنی به شیوه های سنتی غیرممکن است.نظافت رستوران ها و اماکن تجاری به دلیل وسعت زیاد ،کاری سخت و دشوار است که بدون استفاده از روش های مدرن و تجهیزات خاص تقریبا غیرممکن است.

بهترین راه حل برای رفع این مشکلات استفاده از تجهیزات نظافتی صنعتی است که امروزه با استفاده از انواع تجهیزات صنعتی کار نظافت و تمیز کردن محیط های گوناگون بویژه محیط های صنعتی و تجاری و رستوران ها نسبت به گذشته آسانتر شده است و با سرعت بالاتری انجام میشود.

از جمله دستگاه های نظافت صنعتی میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

اسکرابر
جاروبرقی صنعتی
بخارشوی صنعتی
سوییپر
واترجت صنعتی
پولیشر
فرش و موکت شوی
کارواش اتوماتیک
اسکرابر دستگاهی است که صرفا برای شستشو و نظافت به کار می رود و از آن برای شستشو و نظافت انواع سطوح سرامیک، پارکت، پروکسی ، سنگ، بتن مسطح و … استفاده میشود.

برای دریافت اطلاعات کامل در مورد اسکرابر و کاربرد آن کلیک کنید.

یکی دیگراز تجهیزات نظافتی که در محیط های صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد جاروبرقی صنعتی است که برای جمع آوری آلودگی های صنعتی از آن استفاده میشود.

جاروبرقی های صنعتی نسبت به جاروهای خانگی و نیمه صنعتی از قدرت مکش بالاتری برخوردارهستند و نسبت به محیطی که قرار است در آن استفاده شوند دارای انواع و ابعاد گوناگونی هستند.

برای اطلاع از اجزای تشکیل دهنده جارو صنعتی کلیک کنید.

بخارشوی صنعتی چیست؟

دستگاه بخارشوی صنعتی یکی دیگر از تجهیزات نظافتی است که برای کاربردهای مختلف از جمله کارواش،نماشویی و نظافت ساختمان،کارگاه های تعمیرات خودرو،کارخانجات صنعتی وغیره از آن استفاده میشود.

بیشترین کاربرد بخارشوی صنعتی در هتل ها ، بیمارستان ها و رستورانها است که برای استریل کردن و ضدعفونی کردن تجهیزات و وسایل در این مراکز از این دستگاه استفاده میشود.

تجهیزات نظافتی

دستگاه سوییپر چیست؟

جمع آوری و جاروب زباله های خشک در بعضی از مراکز و محیط ها به علت وسعت زیادی که دارند با شیوه های سنتی و ساده بسیار سخت و زمان بر است.

دستگاه سوییپر وسیله ای قدرتنمد است که برای جمع آوری زباله ها و آلودگی ها در محیط های وسیع از آن استفاده میشود.

دستگاه سوییپر انواع گوناگونی دارد و بیشترین کاربرد آن برای نظافت محیط های باز و پر رفت و آمد مانند پارکها و خیابان ها میباشد.

دستگاه واترجت صنعتی

دستگاه واترجت وسیله ای است که برای شستشوی انواع سطوح ازآن استفاده می شود.با استفاده از این دستگاه عملیات شستشو با سرعت و کیفیت بالاتری انجام میشود.

بعلاوه استفاده از دستگاه واترجت صنعتی باعث صرفه جویی در مصرف آب و مواد شوینده میشود.

تجهیزات نظافتی صنعتی پر کاربرد کدامند؟

انجام فرآیند های نظافت صنعتی با استفاده از تجهیزات مکانیزه کارآمد صورت می گیرد. این تجهیزات شامل انواع اسکرابر صنعتی ، جاروبرقی‌ ،‌ کارواش صنعتی و پولیشر می شوند.

هریک از این تجهیزات نظافتی پر کاربرد برای یک کاربرد و در محیط های صنعتی مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. اسکرابر صنعتی یا کفشوی یک ماشین نظافت سالن است که برای شستشوی سطوح کف انبار ها، سالن تولید و سایر بخش های مسقف بکار می آید.

این دستگاه فرآیند شستشو و خشک کردن سطوح را بطور همزمان و در مدت زمان کم بوسیله سیستم برس زنی و مکش انجام می دهد. واترجت دیگر دستگاه نظافتی کاربردی برای انجام فرآیند های نظافت صنعتی است که برای شستشوی سطح قطعات، تجهیزات و سطوح کف استفاده می شود. حذف آلودگی های عمیق تجهیزات صنعتی، لوله ها، مخازن، سطوح کف و هر سطح غیر حساس به کمک فشار بالای آب خروجی از دستگاه کارواش صنعتی انجام می گیرد.

دیگر تجهیزات نظافتی یعنی پولیشر برای انجام فرآیند براق نمودن سطوح، کف سابی سطوح آلوده و جلادهی استفاده می شود. جاروبرقی های صنعتی نیز در مدل های مختلف وظایف متعددی از جمله جمع آوری خاک و آلودگی ها، انتقال مواد، مکش ذرات خطرناک را در محیط های صنعتی بر عهده دارند.

دستگاه اسکرابر صنعتی : برای شستشوی سطوح کف و خشک کردن آن بوسیله سیستم مکانیزهدستگاه جاروبرقی صنعتی : برای جمع آوری آلودگی های سطوح کف و مکش انواع آلودگی ها و مواد جامد و مایعدستگاه واترجت صنعتی : برای شستن سطوح کف، دیوار ها، تجهیزات، قطعات و ماشین آلاتدستگاه پولیشر صنعتی : برای جلادهی سطوح، کفسابی و براق نمودن کف

ما پیدا کردیم 21 محصول موجود برای شما

برند:
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare